Home

Dobra galeria fotograficzna

W internecie znajdziemy wiele rozwiązań umożliwiających zarzadzanie i archiwizację fotografii, na których to bazie, stworzymy internetową galerię fotograficzna.
Godnym uwagi jest skrypt 4images stworzony przez firme Dots United GmbH, oparty na PHP i MySQL z wyodrębnionym systemem szablonow HTML.
Zarządzanie systemem odbywa sie na dwoch pozimach. Poziom administracyjny, tak zwane zaplecze, zabespieczony jest dodatkowo hasłem, i umożliwia sprawne zarządzanie galerią bespośrednio za pomocą przeglądarki internetowej. Natomiast sama witryna, czyli poziom użytkownika, jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Skrypt 4images oferuje wiel niezbędnych funkcji do prowadzenia galerii. Zarządzajac użytkownikami, zdjęciami oraz komentarzami zredagowanymi przez samych użytkowników, jesteśmy w stanie stworzyć fotograficzną platformę społecznościową. Za pomocą 4images możemy zarządzać takimi formatami plików jak: jpg, gif, png, aif, au, avi, mid, mov, mp3, mpg, swf, wav, ra, rm, zip, pdf, istnieje również możliwość rozszerzenia zakresu formatów. Ponad pół miliona razy, został już pobrany skrypt tylko z serwera producenta, a firma Dots United GmbH zapewnia fotografów że to bardzo dobre i wszechstronne narzedzie. Wśród użytkowników komercyjnch, 4images cieszy się również powodzeniem, mimo że dla tej grupy jest ono odpłatne, użytkownicy prywatni i hobbyści mogą korzystać ze skryptu bezpłatnie, dotrzymujący warunków licencji. Osobiście zainteresowałem się tym skryptem w 2005 roku i do chwili obecnej korzystam z niego, tworząc nowe projekty galerii fotograficznych.

 

Najnowsze szablony

Great Docs and SupportBrak wiadomości

więcej...

Najnowsze modyfikacje

Native RTL SupportMOD - Komentarze użytkownika
Modyfikacja pozwala na wyświetlenie wszystkich komentarzy zredagowanych przez tego samego użytkownika. Link zainstalowany w profilu użytkownika, oraz w szablonach komentarzy wyświetlanych na stronach szczegółowych poszczególnych zdjęć pokaże wszystkie komentarze danego użytkownika.

więcej...